Decydowanie się na leasing czy kredyt

3W wielu sytuacjach, gdy potrzebujemy dodatkowych środków finansowych decydujemy się na tym polu na pozyskanie pieniędzy w postaci kredytu. Oczywiście na polskim rynku nie zawsze jest łatwo tego rodzaju kredyt pozyskać. W związku z czym często znacznie lepszym rozwiązaniem na tym polu jest rozejrzenie się, także za innymi możliwościami. Generalnie, jeśli nie posiadamy stałej umowy o pracę wiele banków od razu odmówi nam udzielenia kredytu. Na tym polu również problemem może być to, jeśli nie mamy historii kredytowej, czyli nie braliśmy jeszcze żadnego kredytu, który udało nam się spłacić. Tak samo w tym względzie może być problematyczne, jeśli nie uzyskujemy odpowiednio wysokich dochodów, czy też nie mamy w danym banku konta bankowego.

Oczywiście w takim przypadku bardzo trudno będzie nam spełnić wymagania jakie bank określa w przypadku ustalania tak zwanej zdolności kredytowej. W związku z tym często znacznie łatwiej będzie nam pozyskać inne rodzaje ofert. Na przykład zamiast kredytu możemy decydować się na leasing. Jest to o tyle lepsze rozwiązanie, iż nie musimy w jego przypadku martwić się o to, że nie będziemy mogli w przyszłości pozyskać kredytu. Leasing nie jest wliczany w nasze zobowiązania finansowe. Dodatkowo możemy w jego przypadku liczyć, iż nawet jeśli nie dostaliśmy kredytu w danym banku bardzo często leasing w nim otrzymamy. Równie ważne jest, że bardzo często jest on znacznie tańszy w stosunku do kredytu, a różnic polega w nim jedynie na tym, że po zakończeniu takiej umowy nie jesteśmy właścicielem takiego samochodu.

Komentarze do “Decydowanie się na leasing czy kredyt”

  • Nazwrok brok pisze:

    Wydaje mi się, że lepszy jest leasing. Po prostu ma niższe oprocentowanie i łatwiej go dostać. Niedawno kupowałem samochód i wziąłem go w leasingu na 3 lata. W sumie cały koszt leasingu wyszedł około 105%, więc jakbym brak kredyt to na pewno oprocentowanie byłoby znacznie wyższe.
Szef w pracy

Jaki jest Twój szef w pracy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Kategorie
Najnowsze komentarze